ÇALIŞMALARIM / SEMİNERLER

Sihirli Lamba

Sihirli Lamba

Uzun zaman önce çıktık Kişisel Gelişim Yolculuğumuza. Bu yolda onlarca kitap okuduk, olumlamalar, meditasyonlar yaptık, bilimum tekniklere yöneldik vs... Ancak hala birçok konuda eksiklerimiz var. Planladığımız birçok şey hayata geçmedi. Hedeflerimizin bir kısmına yaklaşamadık bile... 


Hep bir başarılı olma haliyle o bilgiden bu bilgiye savrulup duruyoruz. Her konuda başarılı olmaya çabalıyoruz. Planlar yapıyoruz, hedefler koyuyoruz ve kendi kendimizi bir çıkmaza sürüklüyoruz.

İstedim ki, gerek kişisel gelişim yolculuğunda büyük mesafeler katedenleri gerekse de bu yolun başındakileri bir araya getirmek ve daha mutlu olmak için bunca zamandır yaptığımız hataları şöyle bir gözden geçirmek. Öyle ya, sürekli hatalar yapıyoruz. Kendimize iyi gelmek adına kendimizi hırpalıyoruz!..

Örneğin:
- Zaman akıp gidiyor ve ben hala hangi işi yapacağımı bilmiyorum.
- Bu sene kesin çocuk yapacağım!
- Bu yıl kesin evlenmeliyim!
- Kazandığım para artık bana yetmiyor.
- Hangi işi yapsam?
- Ne istediğimi bilmiyorum.
- Her zaman çok güzel, sağlıklı, başarılı ve zengin olmalıyım!
- ....... Başarırsam işte siz o zaman görün beni!
- Hele bir ....... Olsun da!

Hep bir lambadan çıkan "Cin"e ihtiyaç duyduk! Kendi sihirli lambasının ışığıyla ilerlemek isteyenler için ise doğru hedef belirlemek önceliklidir.

Niyet, dilek, istek, arzu, hedef, vizyon, hayal nedir?
Birbirlerinden farkları nelerdir?
Hedeflerimizi belirlerken en önemli unsur nedir?
Niyetlerimizi ederken hangi hususlara dikkat etmeliyiz?
Her konuda nasıl başarılı oluruz?
Tekamül hedeflerimizin neresinde yer alır?
Bazı isteklerimizin olmaması neden daha hayırlıdır?
Acele işe şeytan neden karışır?
Başarısızlık korkusu ne gibi etkilere yol acar?

Yukarıdaki sorulara cevap ararken, sizlerle interaktif bir çalışma tasarladım.

Bu çalışmanın amacı, sizlerle birlikte bildiklerimizi tekrar sistematik bir düzende hatırlarken, mümkün olduğu kadar da yeni bir şeyler katmaya çalışmaktır. Gözünüzden kaçanları fark etmenizi sağlayarak eksik parçaları tamamlamak ve böylece yaşamımıza keyif, tatmin ve tam olma unsurlarını tesis etmektir.

Tüm arzularınız kutsaldır ve hep öyle olmuşlardır! Lambadan çıkan "Cin"den niyet gerçekleştirmenin bilimsel yöntemlerine doğru bir yolculuk...

Paylaşımlarımızın ışığında "Doğru Hedef Belirlemek için 7 Basit İpucu ve Laboratuar Deneyleriyle Kanıtlanmış Niyet Gerçekleştirme Programı" isimli çalışmalarımın fotokopilerini dağıtacağız ve böylece bundan böyle size uygun doğru hedefler koyabilmenizi kolaylaştıracağız.

Yanınızda kalem ve kağıdınız muhakkak olsun zira bol bol not alıp çalışma yapacağız.

 

 

Çalışma tarihleri için AJANDA'yı inceleyebilirsiniz.